Bonai BN-GW5-500 Electric Impact Wrench 1500W 1/2 Inch 230V, 500Nm, 4 Sockets
Brand:
Original price was: 299,00 AED.Current price is: 280,00 AED.
Shipping calculated at checkout.
or
Estimated delivery:5 days
SKU: MK000630 Tags: , , Categories: Brand:
Your Payment is 100% Secure
Product description
Bonai BN-GW5-500 electric impact wrench designed for automotive, construction and mechanical use.
Equipped with a copper motor rated 710–1500W, operating at 230–240V/50–60Hz, it delivers up to 500Nm reverse torque and 100Nm forward torque.
No-load speed 3600 rpm and impact rate 5200 bpm.
Includes four chrome-vanadium sockets (17/19/21/22 mm) and a 2-meter VDE-certified power cable.
Dimensions: 28 x 8 x 22 cm
weight 5.5 KG
material: metal.
Country of origin: China.
Product features
Other Features
Ergonomic non-slip grip; forward/reverse switch; heat-dissipating housing; compact design
Unit Count
4
Origin
CN
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Bonai BN-GW5-500 Electric Impact Wrench 1500W 1/2 Inch 230V, 500Nm, 4 Sockets”
Your email address will not be published. Required fields are marked
1 org zoom 92 Bonai BN-GW5-500 Electric Impa...
10 in stock