Specifications
| Product Weight | 9500 g |
| Product Length | 42 cm |
| Product Width | 30 cm |
| What’s In The Box | 1 × BONAI® BN-HK73 High Pressure Washer, 1 × High-Pressure Metal Wire Braid Hose, 1 × Snow Foam Bottle for Car Wash, 1 × Water Hose, 1 × Pressure Trigger Gun, 1 × Inlet Filter |
| Maximum Pressure Rating | 5800 Psi |
| Features | Overheat Protection |
| Model Number | BN-HK73 |
| Country of Origin | China |
| Product Height | 28.5 cm |
| Wattage | 3700 W |
| Power Source | Wired |
| Maximum Flow Rating | 10 LPM |
| Cable Length | Under 2 Feet |
| Model Name | Pressure Washer |























Reviews
There are no reviews yet.